طرح ریجستری

hamta

طرح رجیستری موبایل چیست ؟

با اجرای طرح رجیستری موبایل در ایران به طبع قاچاق گوشی موبایل به طور جدی کم و حتی با اجرای 100 درصدی روی همه برند ها قطع می‌شود . اما اجرای این طرح در سطح کشور بسیار دشوار بوده و لازم به گذر از چندین مرحله بوده . این طرح در مرحله اول برای حمایت از مشتری بوده و کمک می‌کند که شما مشتریان عزیز با خیال راحت خرید خودرا نهایی کنید و مطمئن باشید که گوشی خریداری شده بصورت قانونی وارد کشور شده و دارای گارانتی معتبر است .

تمامی برند های موبایل وارد طرح ریجستری شده اند و دارای کد فعال سازی 6 رقمی یکبار مصرف هستند که با این کد فعال سازی سرویس دهی در سرویس های ایران امکان پذیر خواهد بود و هر گوشی که فاقد کد فعال سازی باشد در مدت 30 روز بعد از فعال کردن گوشی از کار خواهد افتاد ( سرویس آنتن دهی ) .

چگونه از اصالت گوشی خود مبنی بر اینکه قانونی وارد شده است یا خیر مطمئن شویم ؟

نحوه استعلام قانونی بودن گوشی ؟

تنها راه برای استعلام دقیق صحت رجیستری گوشی موبایل ، سامانه ای است که خود وزارت مخابرات و ارتباطات اعلام نموده است . شما میتوانید با چند روش این موضوع را استعلام بفرمایید :

  • ارسال IMEI دستگاه به سامانه پیامکی 7777 .
  • استعلام از طریق اپلیکیشن همتا (دانلود) .
  • تماس با مرکز تماس سامانه همتا به شماره 096366-021 .

نحوه فعال سازی در سامانه همتا :

hamta

ابتدا در گوگل کلمه همتا رو سرچ کنید صفحه ای باز میشود که در آن سایت همتا در اولین لینک هست که با کلیک بر روی آن وارد سایت همتا می شوید .

hamta

در این پنجره سایت همتا رو مشاهده میکنید و میتوانید به دو صورت وارد سایت شوید .

گزینه اول ورود با شماره ملی که در این قسمت با وارد کردن کد ملی به مرحله بعد هدایت میشوید و با پر کردن چند فرم وارد پنل کاربرریتون میشوید .

گزینه دوم با شماره تلفن همراه در این قسمت فکر کنم سریع تر وارد پنل کاربریتون می شوید فقط کافیست که شماره تلفن خود را وارد کرده و روی دکمه ادامه کلیک کرده و وارد مرحله بعد میشوید .

hamta

در این قسمت وقتی با شماره تلفن همراه وارد شوید یک رمز عبور موقت برایتان از طرف سامانه همتا ارسال میشود که باید در کادر اول وارد کنید و در کادر پایین عبارت امنیتی را وارد کنید و در اخر روی دکمه ورود کلیک کنید .

hamta

در این قسمت بعد طی کردن مراحل بالا وارد پنل کاربریتون داخل سایت همتا میشوید . در این مرحله باید درسمت راست خود بر روی فعال سازی تلفن همراه کلیک کنید .

hamta

در این قسمت اطلاعات خواسته شده را پر میکنید و در ادامه بر روی فعال سازی کلیک میکنید .

*توجه*

شماره تلفنی که میخوایین از آن در گوشی استفاده کنید را باید وارد و توجه داشته باشید که شماره تلفن را اشتباه وارد نکنید .

*توجه*

کد فعال سازی 6 رقم هست که روی جعبه تلفن همراه شما نوشته شده هست یا بر روی کارت گارانتی شما درج شده است .

دقت داشته باید که این کد فقط متعلق به یک گوشی هست و فقط یکبار میتونید استفاده کنید .

hamta

در این قسمت بعد پر کردن اطلاعات خود یک هشدار برایتون ظاهر میشود که از صحت اطلاعات زیر مطمئن هستید ؟ با چک کردن اطلاعات وارد شده بر روی دکمه تایید کلیک کنید .

hamta

در آخرین قسمت با تکمیل فرایند رو به رو میشوید و معنی این پیام این هست که دستگاه تلفن همراه با موفقیت فعال گردید و برایتان در اخر یک پیامک از سامانه همتا دریافت میکنید که با موفقیت این دستگاه با سریال زیر برای این شماره تلفن با موفقیت فعال و ثبت گردید .

پرش هایی درباره فعال نشدن دستگاه در سامانه همتا

ممکن هست در مراحل اخر با پیامی در شکل زیر رو به رو شوید که کد فعال سازی شما درست نمیباشد و به فروشنده تجهیز مراجعه کنید در این قسمت شما باید با پشتیبانی سایت اراد موبایل تماس بگیرید .

hamta

نظرات شما

قالب ووکامرس